Liga mistrů bude mít nový systém nasazování klubů

liga mistrzów logoČtyři nejlepší země v dlouhodobém národním žebříčku Evropské fotbalové unie (UEFA) budou mít od roku 2018 v prestižní Lize mistrů ve skupině po čtyři kluby. Informovala agentura DPA po potvrzení změn od UEFA.
Ta po schválení formátů soutěží LM a Evropské ligy na sezóny 2018/2019, 2019/2020 a 2020/2021 uvedla, že představí nový B win systém nasazování klubů. V něm se už například nebude brát v úvahu poměrná část koeficientu země, ale přihlížet se bude například na historické úspěchy mužstev v soutěži. Všechny další detaily by měly být známy do konce roku. UEFA také uvedla, že představí nový systém financování obou soutěží, kde by mělo dojít k znatelnému nárůstu prémií pro účastníky.
Změny přišly v reakci na tlak silných a bohatých klubů. Ty UEFA hrozili, že si udělají vlastní Evropskou Superligu. V současnosti mají po tři přímé místenky ve skupině LM pouze první tři země v žebříčku – Španělsko, Německo a Anglie. Další mají v posledním předkole kvalifikaci – v play off LM. Podle nového formátu ale budou mít Španělsko, Německo, Anglie a Itálie přímo ve skupině LM garantované Bwin bonus čtyři kluby. Na tom bude profitovat zejména Itálie, která má momentálně přímo ve skupině dva kluby a jeden v play off.

Rate this post