Austrálsky krok proti Seppovi Blatterovi vo FIFA je čestný – ale riskantný

Ako sa často stáva vo futbalovej politike, tým hlbšie je to, že vyššia trieda hotela, v ktorej sa nachádzajú.

To, že udalosti v Baur au Lac v Zürichu v minulosti 48 hodín na ihrisku, ktoré sedí vedľa salónu krásy s názvom Vanity, dodáva ďalšiu vrstvu irónie medzinárodnému škandálu obklopujúcemu Fifu, s viac ako malým miestnym a regionálnym intrikom. Dvojčlenné vyšetrovania vedené v USA a Švajčiarsku aspoň na povrchu nemajú žiadny vplyv priamo na Austráliu, kaskádový spád s sponzormi vypáľajúc silne formulované missives, editoriály po celom svete vyzývajú k Bet365 zmene a všetci od Rod Stewart po John Cleese majú svoj názor Znamená, že to by mohlo byť konečným bodom pre riadenie svetového hier.

Zjavenie tejto túžby po zmene príde v piatok, keď 209 členov združenia Fify hlasuje v prezidentských voľbách, ktoré určia, či Sepp Blatter je vrátený za Piateho volebného obdobia alebo či je namiesto toho zvolený reformátovo zmýšľaný jordánčan, princ Ali Ali bin Al-Hussein. Futbalová federácia Austrália (FFA) mohla urobiť podobné vyhlásenia pred niekoľkými rokmi na mnohých.Ani tu nie je skutočnosť, že predtým, ako by stáť ako maják spravodlivosti, riadiaci orgán by tu mohol chcieť zabezpečiť, aby všetko bolo v poriadku vo svojom vlastnom dome pred nadchádzajúcimi novembrovými voľbami. Vo vyhlásení uverejnenom koncom minulého večera, Predseda FFA Frank Lowy povedal: “FFA verí, že v rámci FIFA je potrebná čo najskôr hlboká zmena otázok správy a transparentnosti.”

“Táto viera sa prejaví, keď Austrália odovzdá svoj hlas…FFA preskúmala manifest na zmenu, ktorú navrhol princ Ali Ali bin Al-Hussein a verí, že poskytuje základ pre nový začiatok pre Fifu. ”

Ako niekto, kto poznal a videl z prvej ruky prácu, Robí na celom svete propagáciu záujmov futbalu – od programov v Kambodži, aby pomohla dievčatám, ktorým hrozí, že budú sexuálne predávané na iniciatívy v oblasti informovanosti o zdraví v Indii a modely vzdelávania sýrskych utečencov v rodnom Jordánsku – môžem povedať, že Lowyho podpora Je logickým krokom. Riziko v takom verejnom pohybe zo strany FFA spočíva v tom, že bude odcudziť výkonných Bet 365 maklérov v našom regióne v ázijskej futbalovej konfederácii (AFC), ktorí opakovane – až do štvrtka – Podporil znovuzvolenie 79-ročného Švajčiarska. Ako šéf olympijskej rady v Ázii (OCA), Šejk Ahmad kontroluje hlasy obrovského bloku ázijských futbalových zväzov, z ktorých mnohí, Najmä na Západe, sú organizácie, ktoré existujú pod širším národným olympijským dáždnikom. Podporila sa šejka Ahmada, ktorý vydal svojho blízkeho dôveru, Bahrajnu Šejka Salmana, predsedníctvu AFC.Ale v poslednej dobe Kuvajt sám robil sériu krokov, ktoré sa zdajú mať známe endgame v dohľade.

Začiatkom tohto mesiaca bol zvolený za jedného z ázijských štyroch členov vo výkonnom výbore Fifa, v Čo je všeobecne považované za štartovací blok pre prezidentskú výzvu v roku 2019. Či už to bude s podporou Blattera alebo nie, je otvorené pre tlmočenie, ale takáto verejná show podpory pre prezidenta FIFA vyhral Nepoškodzuje jeho šance, najmä preto, že sa snaží zablokovať ázijského pretekára v tomto procese.

Lowy sám, mnohí by tvrdili, je šikovný pri čuchaní veganu politického vetra, ale hlavná cena, ktorú tak zúfalo hľadá , Re-run hlasov pre majstrovstvá sveta vo futbale 2018 alebo 2022, je takmer istý, že zostanú mimo dosahu. Komisár pre federálnu políciu v Austrálii Andrew Colvin povedal, že jeho orgán sa môže pozrieť do obvinení Chýbajúcej platby vo výške 500 000 USD uskutočnenej FFA na rozvoj štadióna v Tri Nidadu a Tobaga, ale údajne ho prihodil jeden z mužov v centre súčasného amerického vyšetrovania Jack Warner z Trinidadu.Ale posledná vec, ktorú Lowy potrebuje, je dotaz AFP do niektorej z nárokov okolo austrálskych výberových postupov pre Svetový pohár 2022 – oveľa ktorého “rozvoja granty” a perlové náhrdelníky zahrnuté, vyzerá, ako by prišiel z knihy s názvom ponúkanie cien 101.

druhá relevantnou otázkou pre Lowy, najmä je, že ak budete držať seba ako bojovník za dobrú správu vecí verejných a transparentnosti na medzinárodnej úrovni je potrebné zabezpečiť rovnaké normy platí doma. S voľbami vo FFA, ktoré sa objavujú v novembri, Lowyho syn Stephen beží za výkonnú funkciu. Medzitým Andy Cornish mohol stáť. Cornish je výkonným v IAG, spoločnosti, kde Brian Schwartz, ktorého funkčné obdobie na FFA sa chýli ku koncu, je na palube.

Ale zmena začína na samom vrchole a preto je taký kľúčový krok verejná podpora Prince Ali.Mnohí očakávajú, že Blatter bude stále mať čísla, ale myslím, že to bude veľmi tesná súťaž. S vplyvným americkým federálnym šéfom, Sunil Gulati, ako kľúčový podporovateľ je presvedčený, že princ Ali má značný počet hlasov Ktorý sa nachádza v regióne severnej a strednej Ameriky, zatiaľ čo väčšina z 54 hlasov v Európe bude pravdepodobne v jeho prospech.

Väčšina afrických 56 a ázijských 47 hlasov je pravdepodobné Aby viedol Blatterovo smerovanie, a tiež má silnú podporu zo 14 asociácií Oceánie. Jedna vec sa však cíti istá – avšak by ste to nikdy pred dvoma alebo tromi mesiacmi nepovedali s istotou, a to Je to, že hlasovanie sa uskutoční v druhom kole. Toto je pravdepodobne transparentnejší hlas, ako sa FFA bude zhromažďovať v novembri, keďže vyhľadávanie globálnej futbalovej reformy pokračuje rýchlo.

zdroj: http://stavky1x2.com/bet365/

Rate this post